Dlaczego warto?

Korzystasz z darmowej energii w sposób niezależny i ekologiczny.


Wykorzystaj bogactwo energii, którą daje Słońce.

Oszczędzasz pieniądze, chronisz przyrodę i klimat. Użytkownik staje się niezależny od zewnętrznych źródeł energii, a co za tym idzie, nie musi martwić się, że znów wzrosną rachunki. Szacuje się, że inwestycja w fotowoltaikę zwraca się już po upływie 6-7 lat. Reszta to już tylko czysty zysk dla środowiska i oczywiście dla inwestora! To niezwykle ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Nie ma potrzeby wykorzystywać ropy, gazu, węgla czy uranu, co pozwala ograniczyć emisję do środowiska szkodliwych substancji.

Na Ziemię dociera rocznie 20 tys. razy więcej energii, niż ludzkość jest w stanie skonsumować. Można ją aktywnie wykorzystać do otrzymywania ciepła (tzw. termika solarna) lub wytwarzania energii elektrycznej. Termika solarna to wykorzystanie Słońca do ogrzewania wody pitnej, basenów lub jako system wspomagający ogrzewanie pomieszczeń. Natomiast wytwarzanie elektryczności z energii słonecznej nazywane jest fotowoltaiką. 

Co to jest fotowoltaika?

Tego pojęcia używa się jako określenia bezpośredniej zamiany światła słonecznego w energię elektryczną, która zachodzi w ogniwach słonecznych. Następnie wiele ogniw słonecznych tworzy tzw. moduły fotowoltaiczne, które to łączone są elektrycznie i mechanicznie w generatory solarne. Elektryczność, a co za tym idzie także moc elektryczna ogniwa solarnego, bezpośrednio zależy od intensywności promieniowania słonecznego. Najwięcej energii ogniwa solarne dają przy bezpośrednim świetle słonecznym.

Jakie ma praktyczne zastosowanie?

Połączenie instalacji pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnia darmową energię, ogrzewanie i chłodzenie. W jaki sposób? Otóż jednym z elementów pompy ciepła jest sprężarka, którą zasila energia elektryczna. Zamiast jednak pobierać energię z sieci energetycznej, można w tym celu wykorzystać darmową energię z instalacji fotowoltaicznej. Ważne jednak, aby instalacja produkowała taką ilość energii elektrycznej, która pokryje zużycie energii przez pompę ciepła w danym okresie np. w ciągu roku. 

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość.

  Odśwież Captcha