Czym jest fotowoltaika?

To bezpośrednia zamiana światła słonecznego w energię elektryczną, która zachodzi w ogniwach słonecznych.

Moc elektryczna ogniwa solarnego, zależy bezpośrednio od intensywności promieniowania słonecznego.

Najwięcej energii ogniwa solarne dają przy bezpośrednim świetle słonecznym.

Wykorzystaj bogactwo energii, którą daje Słońce

Energia słoneczna

Energia słoneczna

Na Ziemię dociera rocznie 20 tys. razy więcej energii, niż ludzkość jest w stanie skonsumować. Można ją aktywnie wykorzystać do otrzymywania ciepła (tzw. termika solarna) lub wytwarzania energii elektrycznej. Termika solarna to wykorzystanie Słońca do ogrzewania wody pitnej, basenów lub jako system wspomagający ogrzewanie pomieszczeń. Natomiast wytwarzanie elektryczności z energii słonecznej nazywane jest fotowoltaiką.

Oszczędność i ekologia

Oszczędność i ekologia

Oszczędzasz pieniądze, chronisz przyrodę i klimat. Użytkownik staje się niezależny od zewnętrznych źródeł energii, a co za tym idzie, nie musi martwić się, że znów wzrosną rachunki. Szacuje się, że inwestycja w fotowoltaikę zwraca się już po upływie 6-7 lat. Reszta to już tylko czysty zysk dla środowiska i oczywiście dla inwestora! To niezwykle ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Nie ma potrzeby wykorzystywać ropy, gazu, węgla czy uranu, co pozwala ograniczyć emisję do środowiska szkodliwych substancji.

Fotowoltaika i pompa ciepła

Fotowoltaika i pompa ciepła

Połączenie instalacji pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnia darmową energię, ogrzewanie i chłodzenie. Jednym z elementów pompy ciepła jest sprężarka, którą zasila energia elektryczna. Zamiast jednak pobierać energię z sieci energetycznej, można w tym celu wykorzystać darmową energię z instalacji fotowoltaicznej. Ważne jednak, aby instalacja produkowała taką ilość energii elektrycznej, która pokryje zużycie energii przez pompę ciepła w danym okresie np. w ciągu roku.

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt >>