Co to jest pompa ciepła?

Ekologiczny i bardzo ekonomiczny sposób na zapewnienie ogrzewania w naszych domach.

Energię potrzebną do ogrzania budynku pompy ciepła pobierają z natury – z powietrza, wody lub ziemi.

Następnie, przy minimalnym poborze energii elektrycznej, produkują ciepło dla naszego mieszkania.

 

Dobierz odpowiednią pompę ciepła >>

Jak działa pompa ciepła?

Pobieranie powietrza

1. Pobieranie powietrza

Pompy ciepła pobierają ciepło z zewnętrznego powietrza, również przy temperaturze zewnętrznej -30°C! 75% ciepła zgromadzonego w powietrzu, 25% z sieci elektrycznej (prąd rozruchowy pompy ciepła).

Dostarczanie ciepła

2. Dostarczanie ciepła

Na zewnątrz zamontowana jest jednostka, wyposażona w wentylator(y), przetłaczający(e) ogromną ilość powietrza tak, aby dostarczyć do budynku odpowiednią ilość ciepła.

Ogrzewanie budynku

3. Ogrzewanie budynku

Energia cieplna przekazywana jest do zamontowanych wewnątrz budynku urządzeń, które ogrzewają powietrze w pomieszczeniach, a także zapewniają ciepłą wodę użytkową.

Dlaczego warto zainstalować pompy ciepła Mitsubishi Electric?

  • Punkt 1 To wydatek na wiele lat, dlatego warto wybrać urządzenie najwyższej jakości.
  • Punkt 2 Komfortowe warunki dla ogrzewania i schładzania budynku.
  • Punkt 3 Minimalne koszty instalacji i eksploatacji.
  • Punkt 4 Możliwość skorzystania z dofinansowania.
Czyste powietrza
Mitsubishi Electric

Twoje korzyści

Duże oszczędności

1

Pompa ciepła powietrze-woda przynosi nie tylko zyski dla środowiska, ale także oszczędności finansowe. Rozwiązanie to, z wykorzystaniem powietrza jako źródła energii, jest bardzo proste i nie wymaga dużych inwestycji.

Prostszy montaż

2

W przeciwieństwie do odmian systemów pomp solanka-woda lub woda-woda, całkowicie zbędne są tu kosztowne i pracochłonne odwierty czy kolektory gruntowe, zakopywane w ogrodzie wraz ze wszystkimi pozwoleniami, których one wymagają.

Niższe koszty

3

Niskie koszty inwestycji w pompę ciepła powietrze-woda można dodatkowo obniżyć, korzystając z dofinansowania na instalację pompy ciepła lub wymianę nieefektywnych kotłów i akumulacyjnych lub elektrycznych systemów grzewczych.

Oszczędność pieniędzy rok do roku

4

Koszty paliw kopalnych będą w najbliższych latach zapewne dalej rosły z powodu nieodwracalnego pomniejszania ich zasobów. Pompa ciepła Ecodan pracuje na tyle efektywnie, że przez cały okres eksploatacji może przysporzyć oszczędności znacznie przekraczających koszty jej zakupu.

Bezpłatne zasilanie

5

Dodatkowym atutem zasilanych energią elektryczną pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Pozwoli to na tani i ekologiczny sposób uzyskania energii elektrycznej z bezpłatnej energii słonecznej. W ten sposób pompa ciepła będzie działać jeszcze efektywniej i praktycznie bez korzystania z energii z sieci.

Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt >>