Jak działa pompa ciepła?

1. Pobieranie powietrza
Pompy ciepła pobierają ciepło z zewnętrznego powietrza, również przy temperaturze zewnętrznej -30°C! 75% ciepła zgromadzonego w powietrzu, 25% z sieci elektrycznej (prąd rozruchowy pompy ciepła).

2. Dostarczanie ciepła
Na zewnątrz zamontowana jest jednostka, wyposażona w wentylator(y), przetłaczający(e) ogromną ilość powietrza tak, aby dostarczyć do budynku odpowiednią ilość ciepła.

3. Ogrzewanie budynku
Energia cieplna przekazywana jest do zamontowanych wewnątrz budynku urządzeń, które ogrzewają powietrze w pomieszczeniach, a także zapewniają ciepłą wodę użytkową.
Dlaczego warto zainstalować pompy ciepła Mitsubishi Electric?
To wydatek na wiele lat, dlatego warto wybrać urządzenie najwyższej jakości.
Komfortowe warunki dla ogrzewania i schładzania budynku.
Minimalne koszty instalacji i eksploatacji.
Możliwość skorzystania z dofinansowania.


Twoje korzyści
Duże oszczędności
1
Pompa ciepła powietrze-woda przynosi nie tylko zyski dla środowiska, ale także oszczędności finansowe. Rozwiązanie to, z wykorzystaniem powietrza jako źródła energii, jest bardzo proste i nie wymaga dużych inwestycji.
Prostszy montaż
2
W przeciwieństwie do odmian systemów pomp solanka-woda lub woda-woda, całkowicie zbędne są tu kosztowne i pracochłonne odwierty czy kolektory gruntowe, zakopywane w ogrodzie wraz ze wszystkimi pozwoleniami, których one wymagają.
Niższe koszty
3
Niskie koszty inwestycji w pompę ciepła powietrze-woda można dodatkowo obniżyć, korzystając z dofinansowania na instalację pompy ciepła lub wymianę nieefektywnych kotłów i akumulacyjnych lub elektrycznych systemów grzewczych.
Oszczędność pieniędzy rok do roku
4
Koszty paliw kopalnych będą w najbliższych latach zapewne dalej rosły z powodu nieodwracalnego pomniejszania ich zasobów. Pompa ciepła Ecodan pracuje na tyle efektywnie, że przez cały okres eksploatacji może przysporzyć oszczędności znacznie przekraczających koszty jej zakupu.
Bezpłatne zasilanie
5
Dodatkowym atutem zasilanych energią elektryczną pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Pozwoli to na tani i ekologiczny sposób uzyskania energii elektrycznej z bezpłatnej energii słonecznej. W ten sposób pompa ciepła będzie działać jeszcze efektywniej i praktycznie bez korzystania z energii z sieci.