Dlaczego warto?

Pompy ciepła ogrzewają w ekologiczny sposób Twój dom niezależnie od pogody


Co to jest pompa ciepła?

Pompy ciepła to ekologiczny i bardzo ekonomiczny sposób na zapewnienie ogrzewania w naszych domach!  Energię potrzebną do ogrzania budynku pompy ciepła pobierają z natury – z powietrza, wody lub ziemi.  Następnie, przy minimalnym poborze energii elektrycznej, produkują ciepło dla naszego mieszkania.  Oparte są one na niezawodnej i nowoczesnej technologii Mitsubishi Electric. Gwarantuje to wysoką jakość i wieloletni komfort użytkowania.

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła pobierają ciepło z zewnętrznego powietrza, również przy temperaturze zewnętrznej -30°C! Na zewnątrz zamontowana jest jednostka, wyposażona w wentylator(y),  przetłaczający(e) ogromną ilość powietrza tak, aby dostarczyć do budynku odpowiednią ilość ciepła. Energia cieplna przekazywana jest do zamontowanych wewnątrz budynku urządzeń, które ogrzewają powietrze w pomieszczeniach, a także zapewniają ciepłą wodę użytkową!

ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła gwarantują pracę nawet przy temperaturach zewnętrznych poniżej -30°C,  zapewniają komfortową temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach (grzejniki lub  klimakonwektory do +55°C, ogrzewanie podłogowe do +45°C) oraz dostarczają ciepłą wodę użytkową (podgrzanie do +60°C). 

 

Dlaczego warto zainstalować pompy ciepła Mitsubishi Electric?

Decydując się na zakup pompy ciepła, należy pamiętać, że jest to wydatek na wiele lat - warto więc  wybrać takie urządzenie, które spełni oczekiwania i zagwarantuje komfortowe  warunki w domu. Kupując pompę ciepła Mitsubishi Electric otrzymujesz najwyższą jakość urządzeń oraz  zapewnienie komfortowy chwarunków dla ogrzewania i schładzania budynku, przy minimalnych kosztach zarówno instalacji systemu, jak i jego eksploatacji.

NOWOCZESNE OGRZEWANIE

Wysoki potencjał oszczędności: pompa ciepła powietrze-woda przynosi nie tylko zyski dla środowiska, ale także oszczędności finansowe. Rozwiązanie to, z wykorzystaniem powietrza jako źródła energii, jest bardzo proste i nie wymaga dużych inwestycji.

W przeciwieństwie do odmian systemów pomp solanka-woda lub woda-woda, całkowicie zbędne są tu kosztowne i pracochłonne odwierty czy kolektory gruntowe, zakopywane w ogrodzie wraz ze wszystkimi pozwoleniami, których one wyma-gają.

Niskie koszty inwestycji w pompę ciepła powietrze-woda można dodatkowo obniżyć, korzystając z dofinansowania na instalację pompy ciepła lub wymianę nieefektywnych kotłów i akumulacyjnych lub elektrycznych systemów grzewczych.

Oszczędność pieniędzy rok do roku

Koszty paliw kopalnych będą w najbliższych latach zapewne dalej rosły z powodu nieodwracalnego pomniejszania ich zasobów. Pompa ciepła Ecodan pracuje na tyle efektywnie, że przez cały okres eksploatacji może przysporzyć oszczędności znacznie przekraczających koszty jej zakupu.

Bezpłatne zasilanie

Dodatkowym atutem zasilanych energią elektryczną pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Pozwoli to na tani i ekologiczny sposób uzyskania energii elek-trycznej z bezpłatnej energii słonecznej. W ten sposób pompa ciepła będzie działać jeszcze efektywniej i praktycznie bez korzystania z energii z sieci.

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu, wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną przeze mnie wiadomość.

  Odśwież Captcha